İslice Mahallesi, 2. Gümüş Sokak, Kuzubaşıoğlu Apt., No: 4, K: 3, D: 304 - Merkez/UŞAK
tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Uşak Veteriner Hekimleri Odası, Uşak sınırları içerisinde meslek ve sanatlarını icra eden bütün Veteriner Hekimlerin katıldığı, Veteriner Hekimler arasında mesleki deontoloji ve dayanışmayı korumak, Veteriner Hekimliğin kamu ve kişi yararına uygulanıp gelişmesini sağlamak ve meslek mensuplarının hak ve yararlarını korumak amacı ile 6343 sayılı kanuna göre kurulmuş, mesleki bir kuruluştur.

 

Başkandan Mesaj

Kıymetli dostlar yaklaşık 3 yıldır aralıksız hizmetlerimize sizin temsilciniz olarak Oda başkanlığı görevimi ifa etmekteyim. Birlik ve beraberlik içinde daha nice hizmetlerde yan yana olmayı yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bu süreçte yan yana olduğumuz gecesini gündüzüne katan başta Konsey Başkanımız değerli ağabeyim ALİ EROĞLU Beye ve yönetim kuruluma çok teşekkür ediyorum.

Büyük bir aşkla yaptığım mesleğimde 24 yılı geride bıraktım. Bu süreçte birçok olayla ve birçok sıkıntı ile karşı karşıya geldik. Mesleğimiz gereği Zoonoz hastalığı ile uğraşan birçok hekim dostumuz var. Hele hele bu süreçte COVİD-19 tehlikesi ile karşı karşıyayız. Bu virüse yakalanmamak için evlerinden çıkmayan vatandaşlarımız için bizler canlarımız pahasına sahaları terk etmiyor, vatandaşlarımızın yanında Allah’ın aciz kulları ağzı dili olmayan canlılara şifa verebilmek için yaz-kış, gece-gündüz demeden uğraşıyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği böylesine zor bir durumda COVİD 19 nedeniyle yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bu belanın bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Bu uğurda virüse rağmen vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için canla başta görevlerine devam eden sağlık çalışanlarımıza, değerli veteriner hekimlerimize ve kolluk kuvvetlerimize minnetlerimizi sunuyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Tüm sevgi ve saygılarımla…

 

Misyonumuz

Uşak Veteriner Hekimler Odası Olarak; şeffaf, denetlenebilir, ulaşılabilir, eleştiri ve önerilere açık

Meslektaşlarımızın kendisini ifade edebilmesi için uygun mesleki ve demokratik platformlar oluşturan
Tüm meslektaşlarımızı kamu-özel sektör ayrımı yapmaksızın aynı çatı altında toplayan
Mesleki etik ve deontolojiye bağlı kalarak, ceza değil, çözüm odaklı sonuç arayan
Mesleğimizle ilgili konularda basın açıklaması yapma ödevini, alakasız meslek gruplarına bırakmayan
Yazılı, görsel ve sosyal medyada son derece aktif

Sosyal sorumluluk projeleri üreten ve alanı ile ilgili olan farklı sosyal sorumluluk projelerine katılan. Tüm oda üyelerini şahsen tanıyan, dertleri ile dertlenip, sevinçleri ile sevinen. Makam için değil, hizmet için var olan. Oda Başkanlığı unvanını asla şahsi menfaati için kullanmayan. Mesleği ve meslektaşları için her türlü hukuki mücadeleyi vermekten çekinmeyen.

Mesleğimizin bizlere miras değil emanet olduğunu unutmadan çalışan ve yaptığı tüm icraatlar da bunu gösteren.

Veteriner hekimlik mesleğine yeni başlayacak meslektaşlarımıza kamu-özel ayırımı gözetmeksizin gerekli özen ve desteği gösteren.

Mesleki birliktelik ve beraberliği tam manası ile meslektaşlar arasında sağlayan bir yapıda olmak temel vizyonumuzdur.

 

Vizyonumuz

Sosyal, siyasal, dini ve etnik farklılık gözetmeksizin, meslektaşlarımızla işbirliği içinde çalışarak, veteriner hekimlik mesleğinin çalışma alanları ile ilgili toplum bilincini artırmak.

Bilimsel yöntemlerden sapmadan, deontolojik kurallara uyarak ve etik ilkeleri gözeterek, yeterli ve kaliteli hizmetin verilebilmesi için mesleki gelişimi her alanda desteklemek ve denetlemek.

Meslektaşlar arasında sosyal, kültürel ve mesleki ilişkilerin artmasını sağlayan projeler oluşturmak.

Mesleğimizi dışa bağımlılıktan kurtarıp ulusal güvenliği ve tam bağımsızlığı pekiştiren stratejik bir konuma getirerek, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak. Tüm sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak, Ülkemizin ve mesleğimizin her anlamda kalkınması için mücadele etmek.

Meslektaşlarımızın meslek odalarımıza üye olmalarının zorunlu değil gerekli olduğunu gösterecek hizmetlerde ve faaliyetlerde bulunmak temek misyonumuzdur.

Odamız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba,

Web sitemize hoş geldiniz. Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

www.usakvho.org