İslice Mahallesi, 2. Gümüş Sokak, Kuzubaşıoğlu Apt., No: 4, K: 3, D: 304 - Merkez/UŞAK
tr

Kurban Kesimi ve Şartları Hakkında Bilgilendirme

29.07.2020
562
Kurban Kesimi ve Şartları Hakkında Bilgilendirme

Uşak Veterinerler Odası Başkanı Veteriner Hekim Cihat Ceylan Kurban Kesim ve Şartları Hakkında Bilgilendirmeler Yaptı.

Maalesef pandeminin gölgesinde mübarek kurban bayramına sayılı günler kala yine gündemimiz öncelikli olarak korona virüs olacaktır .

Bu seneki kurban pazarı için belediyemiz iki yer belirledi gönlümüz daha fazla yerin olması ve riskin azaltılması idi ama yine gerekli tedbirleri alıp kurallara uyarak ve ateş ölçerek herkesi Pazar yerlerine almak birde bizim geleneğimizde kurban alış verişlerinde el sıkışma geleneğimizi mutlaka terk etmeli ve temastan kaçınmalıyız.

Bu sene köylerde  kurban kesim yerleri müftülükten izin alınarak yapılmakta bu yerlerde mutlaka ve mutlaka veteriner hekim kontrolünde sağlıklı gıda  et kontrolü yapılmalı . Bilindiği üzere Kurbanda iki özelliğe bakıyoruz bir yaş ikincisi de sağlıklı hayvan ,yaş konusunda kesinlikle küpesiz hayvanları almamalı ve tarım bakanlığının uygulaması ile telefonlarımıza indirerek kontrol edilmeli ,ikincide sağlıklı hayvan , bunu nasıl anlarız tüyler parlak herhangi bir görüntü ve tüylerde bozukluk olmamalı burun ıslak ve nemli olmalı gözler canlı, herhangi bir yara bere şişkinlik olmaması gerekiyor diyerek vatandaşları sağlık kurallarına uyulan bir bayram diliyorum dedi…

Odamız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba,

Web sitemize hoş geldiniz. Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

www.usakvho.org